Bir insanın sevgisini kazanarak onun kalbine tesir etmek maksatlı yapılmaktadır. O kimsenin sizi sevmesi, ilgi duyması yönünde hazırlanır. Genel olarak eşler bu uygulamayı çok sık tercih etmektedirler. Tabiki; sevgililer, sözlüler yahut nişanlılar arasında da bu uygulamanın yapılması mümkündür. Bunun yanı sıra dilerseniz, aşağıda yer alan duayı … saatinde, … kere okuma yaparak amacınıza ulaşmak için niyaz edebilirsiniz. Dua budur:
“Allâhümme’ksim lenâ min haşyetike mâ yehûlu beynenâ ve beyne me’asîke ve min tâatike mâ tübelliğûnâ bihi cenneteke ve mine’l-yakîni mâ tühevvinü bihî aleynâ mesâibe’d-dünyâ. Allâhümme metti’nâ biesmâinâ ve ebsârinâ ve kuvvetin mâ ahyeytenâ vec’alhü’l-vârise minnâ. Vec’al se’renâ alâ men zâlemnâ. Vensurnâ alâ men âdâna velâ tec’al musîbetenâ fi dîninâ velâ tec’ali’d-dünyâ ekbere hemminâ velâ mebleğa ‘ilminâ velâ tusallit aleynâ men lâ yerhamhunâ”.Burası yani kâlp Cenab-ı Hak’ın yarattıklarına bağışladığı nurlar âlemi ve İlâhî, yüksek huzur alemine götüren gizlilikler yatağıdır. İşte bunları burada bulunan (manevi) bir gözle müşahede etmektedir. Hak Teâlâ buna işaret ederek şöyle buyurmaktadır:

“Gören gözler kör olmaz, fakat göğüslerde bulunan kâlpler kör olur.”

Kâlbin ortasında ve aşkın bulunduğu yerde nurani bir göz vardır ki, onun istekleri gerçekleştirir. İnsanoğlunun herhangi bir nesne üzerindeki ciddi istek ve arzuları buradan doğar. Öyle ki insanlar ve yaratıklar için hassas bağlantı yeridir.

Allahü Teâlâ’nm yaratmış olduğu bütün alem buradan görülür, anlaşılır. Güzel görmek ve güzelleştirmek bu bölümden çıkar.

Bir önceki yazımız olan Kız Arkadaşımı Çok Aşık Etme Duası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Categories: Genel

Leave a Reply


  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Populer Medyumlar

Çok Etkili Kısmet...

Bir bardak temiz su alınır ve bunun üzerine ...

Mersinda Adanada ve...

  Bütçeye uygun ya da konumu iyi Satılık Bina ...

Huysuz, Geçimsiz Insanlar...

Huysuz geçimsiz es veya insanlar için her gün ...

Cennet Ehlinde Olmak...

Su duâyi yakîn ile inanarak gündüz okuyan kimse ...

Dargin Sevgililerin Eslerin...

Dargin eslerden biri içinden "Ya Mani" esmasini okursa ...