“Eğer yüz çevirirlerse de ki: Allah bana yeter. Ondan başka ilah yoktur. Yalnız ona güveniyorum. O, büyük arşın rabbidir.”
Bu ayet-i kerimenin özelliği: Yüz çevirenlerin kalbinde iyi tavır takınmadıkları kimseye karşı bir merhamet ve şefkat doğurur. Hile yapmak isteyenlerin hilesini boşa çıkarır. … gecesi yarıyı bulduğunda şu duayı yapan kimse kendisine karşı iyi davranmayan, yüz çeviren dost ve tanıdığın kalbine merhamet ve şefkat duygusunun yerleşmesine yol açmış olur: Allah ‘ım! Sen bana kafisin Rabbim… beni falan kimseye karşı sevilen yap. Kalbini benden yana şefkatle doldur; bana baş eğsin.
Havas-ı Kur’an’da da belirtildiği üzere, bu ayeti ve duayı okuyan, arzu ettiği kimsenin şefkatini kendine doğru çekmiş olur.
Bismillâhirrahmânirrahıym*
Allâhümme salli ve sellim alâ seyyidinâ muhammedin nebiyyür rahmeti es’elüke en ta’sımünâ bihî min cemîıl ahvâli vel âfâti ve tüdahhırnâ bihî min cemîıs seyyiât* Allâhümme innî tevesseltü ileyke bi elfi elfi kul hüvellâhü ehad min emâmî mededâ* Ve elfi elfi kul hüvellâhü ehad an yemînî teharrüzen sermedâ* Ve elfi elfi kul hüvellâhü ehad an yesârî yüncînî min şerrin ebedâ* İnnî lebistü der’allâhi ve dehaltül hısnel ezelî ve cealtü nefsî fî hıfzillâhi sandukal afvi akfâlühû lâ ilâhe illellâh. Muhammedür rasûlüllâh. Miftâhuhû lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azıym*

On yedinci isim  (Kazmezin): Yeni ve mavi renkli bir ipek parçasına bu ismi şerifi Gani isminin üçlü vefkini yazdıktan sonra içinde kaç para olduğu bilinmeyen bir kese içine bu yazılı ipek konup, keseyi böğürtlen dalma astıktan sonra ham amber ve misk buhurlarını tütsüleyerek Cuma gecesi Berhetiyye isimlerini, azimetini 1000 defa okursan bereketin oraya indiğini görürsün. Bu kese cüzdan gibi kullanılırsa paranın tükenmediğini farkedersin. Düşmanın şerrinden korunmak ve düşmana üstün gelmek isteyen kimse Beşkeyalehin Kazme-zin isimlerini çok zikrederse düşmanın şerrinden korunur ve üstün gelir.

Bir önceki yazımız olan Kişileri Ayırmak için Etkili Celp başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Categories: Genel

Leave a Reply


  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Populer Medyumlar

Çok Etkili Kısmet...

Bir bardak temiz su alınır ve bunun üzerine ...

Mersinda Adanada ve...

  Bütçeye uygun ya da konumu iyi Satılık Bina ...

Huysuz, Geçimsiz Insanlar...

Huysuz geçimsiz es veya insanlar için her gün ...

Cennet Ehlinde Olmak...

Su duâyi yakîn ile inanarak gündüz okuyan kimse ...

Dargin Sevgililerin Eslerin...

Dargin eslerden biri içinden "Ya Mani" esmasini okursa ...